LED UÇAK İKAZ LAMBALARI

LED‘in klasik tanımı :

LED (“Light Emitting Diode”, Işık Yayan Diyot), yarı-iletken, diyot temelli, ışık yayan bir elektronik devre elemanıdır. 1920’lerde Rusya’da icat edilmiştir,  ve 1962 yılında Amerika’da pratik olarak uygulanabilen elektronik bir bileşen haline getirilmiştir. Oleg Vladimirovich Losev adlı bir radyo teknisyeni radyo alıcılarında kullanılan diyotların ışık yaydığını fark etti ve 1927 yılında bir Rus gazetesinde LED hakkında buluşlarını yayınladı.

Başlangıçta yalnızca zayıf kuvvetli kırmızı ışık verebiliyorlardı ama çağdaş ledler Görünür ışık, Morötesi, Kızılötesi gibi çeşitli dalga boylarında, yüksek parlaklıkta ışık verebilir hale gelmiştir.

LED, çeşitli alanlarda uygulanabilmektedir.Özellikle daha önce tarisel  gelişiminden bahis ettiğimiz UÇAK İKAZ LAMBALARI ,LED teknolojisinin yoğun ve ekonomik olarak kullanılması ile beraber , bu teknolojiye hızla ayak uydurmuş ve LED teknolojisi ile üretilen ürünler pazarda hızla yerini almıştır.

radyo kule-2

LED UÇAK İKAZ LAMBALARI için ülkemizde en yetkin firma ;

Uçak İkaz Lambaları

Uçak ikaz lambası

ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu) ATEX, ve Türkiye Sivil Havacılık Genel müdürlüğü tarafından belirtilen teknik kriterlere uygun uçak ikaz lambaları için bize ulaşabilirsiniz.
Mania armatürü, uçak ikaz lambası, LED ikaz lambası, deniz ikaz lambası , araç ikaz lambası ve yüksek gerilim hattı ikazcıları için en doğru adres;
Tel : 0216 356 56 30
Fax: 0 216 359 34 71
info@mundolight.com